Családi nap a kiscsoportosoknak

Minden évben hagyomány, hogy az óvodába érkező három éves gyermekek családjaikkal eltölthetnek egy kellemes délelőttöt óvodánkba.

Erre az idei nevelési évben 2023 szeptember elsején biztosítottunk lehetőséget.

A program nagyon népszerű volt, szinte minden család eljött. Bejárták az óvodát, a csoportszobájukat és az udvart, ezért jobban meg tudták ismerni a gyermekek és a szülők is a gyermek jövendő környezetét.  A beszoktatás folyamatát lényegesen meg tudja könnyíteni ez a program, hiszen a gyermek már ismerősként sétál be az ajtón, amikor már elkezdődik a tényleges óvodai élete. Használhatták a kis wc-t, mosdót, a gyermekbútorokat és alkothattak a kézműves eszközökkel is.

Végezetül mindenkit megvendégeltünk egy kis ropogtatni valóval és itallal.

Távozás előtt megköszönték a lehetőséget és elmondták, hogy mennyire jól érezték magukat mind a gyerekek, mind a szülők.

Szerző: Glázer Márta, óvodapedagógus

Megszakítás