Márton-nap

Márton-napozás a Katica csoportban

2023. november 9-én első alkalommal rendeztük meg Katica csoportunkban a Márton napi játszódélutánunkat, melyre vártuk a családokat. Célunk a népi hagyományok őrzése volt. Az egész hetünket a Márton szokások és libás játékok határozták meg.

A hét lezárásaként délután a szülőknek mesejátékkal készültek a gyermekek, mi felnőttek pedig meleg teával és libazsíros „szerencse” hozó kenyérrel fogadtuk a családokat. A mini „előadás” után a gyerekek szüleikkel közösen kézműveskedhettek és játszhattak a csoportban.

A program végén a családok kibővült létszámmal sétáltak körbe az óvoda udvarán énekelve és verselve, lámpásaikkal világítva. A kedves, elbocsájtó szavak hangulathoz illő, elcsendesedő várakozásban indították útjára a családokat otthonaikba a hagyomány érzelmi értékeihez hűen.

Szerző: Kanyó Adrienn, óvodapedagógus

Megszakítás