Tűzoltós nap a Mocorgóban

A mai napon, március 18-án a Víz világnapja alkalmából immár második alkalommal került megrendezésre óvodánkba a Tűzoltós nap.

Az idei évben egy báb előadással is kiegészült a repertoár. Az előadás során a következő fontos dolgokat tudhatták meg a gyerekek:

– csak a kijelölt helyen szabad tüzet gyújtani

– távozás előtt a tüzet minden esetben el kell oltani

– elektromos tüzet tilos vízzel oltani

– tűz esetén mit kell tenni, kit és milyen számon kell felhívni, mit kell elmondani

A gyerekek forgószínpad szerűen vehettek részt az egyes állomások eseményein, mely során a tűzoltók újabb információkkal gazdagították ismereteiket.

Megtudhatták, hogy nem csak vízzel, hanem porral, homokkal, habbal is lehet tüzet oltani. Elmesélték a tűzoltók, hogy milyen veszélyes a munkájuk?

Hogy jutnak ki az égő házból egy tömlő mentén haladva, ha nem látnak már az erős füsttől?  Bemutatták az aranyporos bevonatú tűzoltó sisakot, amely kevésbé melegszik fel.

Sok egyéb mellett azt is elmondták, hogy nők nem lehetnek hivatásos tűzoltók,  csak önkéntesek.

A nap lezárásaként egy rögtönzött tűzoltást is megnézhettek, ahol a tüzet az óvó néniknek kellett eloltani.

A rendezvény kapcsán felhívtuk óvodásaink figyelmét a víz fontosságára, szerepére, tulajdonságaira, védelmére.

A programot óvodánk alapítványa, a Fejlődő Gyermekeinkért Alapítvány bevételéből biztosítottuk a gyerekek számára, melyet az adó 1%-okból, illetve az intézményünk Szülői Közössége által szervezett Adventi vásáron befolyt összegből tartunk fent.

Köszönjük támogatóinknak a lehetőséget, hogy minél színesebb módon mélyíthetjük el óvodásaink tudását!

Köszönjük a Szomjoltóság csapatának, hogy ilyen feledhetetlen délelőttöt szereztek a gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt!

Szerző: Kiss Éva, óvodapedagógus, igazgatóhelyettes