A Víz világnapja – 2024.03.22

Óvodánkban egy héten keresztül különböző programok keretében igyekeztünk gyermekeink figyelmét ráirányítani a tiszta víz fontosságára.

A világnap egyik fő célja, hogy megértessük a gyerekekkel, hogy mi is tehetünk a víztakarékosság érdekében. Beszélgetéssel, a témához kapcsolódó könyvek nézegetésével, kísérletezéssel, mérésekkel, közvetlen megtapasztalásokkal, vízparti sétákkal közelebb hozhatjuk az ismereteket a gyermekekhez.

Óvodánkban 2024. március 18.-án Tűzoltónap keretében ismerkedhettek a gyerekek a víz fontosságával.

Március 21.-én a Budakeszi Vadaspark kihelyezett foglalkozásán játékos formában kaptak ízelítőt a gyerekek a „Csodálatos víz” című foglalkozáson a víz körforgásáról, a vízi állatok életéről.

A csoportok a vizuális foglalkozásokon különböző technikákkal jelenítették meg a vízi világot.

2024. március 22.-én óvodánk két csoportja meglátogatta a szigetszentmiklósi tanösvényt az úszólápon, ahol megfigyelhették a vízparti növényeket, madarakat.

Szerző: Schmidt Krisztina, óvodapedagógus