Madarak és fák napja – május 10

Hazánkban 1996 óta minden év május 10-én ünnepeljük a Madarak és Fák napját.

Több, mint 100 évvel ezelőtt, 1902-ben, Párizsban több ország közösen írta alá azt a szerződést, amely a mezőgazdaságra hasznos madarak védelméről szólt. Magyarországon Chernel István ornitológus még ugyanebben az évben megszervezte az első Madarak és Fák napját.
Az ünnep hivatalos bevezetésére csak néhány évvel később, 1906-ban került sor Herman Ottó kezdeményezésére. A XX. század első felében minden évben megtartották ez az ünnepet, azonban a II. világháború után feledésbe merült. 1994-től vált ismét országos mozgalommá. 1996-ban kormányrendeletet adtak ki, amely a jeles nap megünneplését május 10-re rögzítette.

Óvodánkban minden évben megünnepeljük a Madarak és Fák napját.

A gyerekekkel megfigyeljük a környezetünkben található fákat, madarakat. A jeles naphoz kapcsolódó mesével, verssel, énekesjátékkal színesítjük óvodásaink ismereteit. A gyermekek kreatív alkotásaival díszítjük a csoportok faliújságait.

Idén megkértük a szülőket, hogy gyermekeikkel közösen készítsenek természetes anyagokból fákat és madarakat.

Nagyon ötletes, kreatív alkotások születtek, melyek az óvoda előterét díszítik.

Tekintsék meg galériánkat!

Szerző: Schmidt Krisztina, óvodapedagógus

Megszakítás