Szigetszentmiklósi Óvodapedagógiai Szakmai napról röviden
Immár hagyomány városunkban, hogy minden évben Húsvét környékén egy nagyszabású szakmai programon veszünk részt.
Célközönség a város és a környező települések óvodai dolgozói: óvodapedagógusok, gyógypedagógusok, titkárok, pedagógiai asszisztensek, dajkák, röviden szólva minden óvodai dolgozó, aki a mindennapos munkája során gyermekekkel kapcsolatba kerülhet.
A program életre hívója és finanszírozója mindig Szigetszentmiklós város önkormányzata. A szervező pedig településünk valamelyik óvodája, minden évben másik.
Mivel ez már a kilencedik alkalom, így a mi óvodánknak is volt már szerencséje megszervezni egy ilyen eseményt és remélhetőleg lesz is még.
Az idei évben április 17-én a Szigetszentmiklósi Csicsergő Óvoda kapta ezt a jeles feladatot.
Mindig nagy izgalommal megyünk, hiszen általában komoly szakemberek, híres előadók jönnek el, akiket nem csupán segítség hallgatni, hanem élmény a személyes találkozás is velük.
Az első előadó különösen nagy érdeklődést váltott ki belőlünk, hiszen mély mondanivalója mellett az előadásmódja és humorérzéke is igazán egyedi. Pál Ferenc Prima Primissima díjas római katolikus pap, mentálhigiénés szakember, motivációs előadó, író előadása a kiégés elkerüléséről szólt.



Sajnos ez a jelenség nem ritka a mi pályánkon, de mint megtudtuk tőle, nem csak a pedagógusok tudnak kiégni, hanem szinte bárki, dolgozzon bármilyen területen is. Feri atya előadása igazi érzelmi hullámvasút volt mindannyiunk számára. Egyik pillanatban jóízűen nevettünk a poénjain, aztán hirtelen könnyes lett a szemünk az élet nagy igazságait hallva.
Utolsó mondata után állva tapsoltuk meg valamennyien. Ritkán mondható el, hogy az ember valami maradandó és kézzel fogható dolgot kap egy szakmai fórumon, de ez az előadás ilyen volt. Valódi értéket közvetített felénk.
Második előadó Deliága Éva, okleveles pszichológus, integratív gyermekterapeuta, tanácsadó szakpszichológus, fókusz tréner, pszichodráma asszisztens. Több, mint egy évtizede foglalkozik családokkal, nyújt tanácsadást szülőknek és praktizál gyermekpszichológusként. Érdeklődése fókuszában a gyermeklélektan, a pszicho-edukáció és a pszichológiai ismeretterjesztés áll. Mai témája a mai gyerekekről szólt, illetve a szülő és pedagógus-eszköztár bővítéséről az akaratosság, a szorongás és az agresszió kezelésére. Mindennapos munkánk során ezekkel az érzelmekkel gyakran találkozunk és valóban sok segítséget nyújtott érdekes előadása.
Az előadás után még egy fotóra is meg tudtuk kérni:-)

Deliága Éva középen.
Ebéd után Dr. Pap István, a Gál Ferenc Egyetem adjunktusának előadását hallgattuk meg, amely szintén érdekes volt, mivel az irodalom, a költészet és történelem által világított rá a lélek működésére.
A záró program során kollégáink, a Csicsergő óvoda pedagógusai mutatták be sokszínű munkásságukat egy interaktív, gyakorlatorientált előadás-sorozattal, amely a „Szárnyalj velünk” címet kapta. Téma a boldogság és mentálhigiéné volt a pedagógusok és a gyermekek lelkében.
Ebéd előtt népi táncházban mozgathattuk meg magunkat, amelyhez kiváló díszlet volt a Csicsergő óvoda által elhozott és kiállított sokféle fejlesztő eszköz, valamint festmények, bábok, népi használati- és dísztárgyak.






















A szakmai napról több médiában is írtak, ezekből kettő itt megtekinthető.
https://www.facebook.com/dunamedia/videos/1407175497378690
Szerző: Glázer Márta óvodapedagógus